Klaudia Pajor

O mnie

Hej! Chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu zdrowej samooceny? Jeśli tak, to dobrze trafiłeś.

Nazywam się Klaudia Pajor – jestem psycholożką, studiującą psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym (szkolenie czteroletnie).

I’m Good Enough

to więcej niż tylko słowa.

To koncepcja, która oznacza, że jesteśmy #WystarczającoDobrzy. Teraz, w tej chwili. Nie jutro, nie kiedy podszkolimy angielski, nie kiedy znajdziemy pracę, ani kiedy zdamy dobrze maturę. Też nie wtedy gdy schudniemy, nie gdy dostaniemy się na wymarzone studia, nie kiedy nauczymy się lepiej malować, nie kiedy nas ktoś pokocha, nie kiedy założymy rodzinę, nie kiedy zostaniemy businesswoman i nie gdy będziemy czytać więcej książek.

Możemy spełniać się w rozmaitych rolach, poprawiać, samodoskonalić, stawiać sobie nowe wyzwania, ale miejmy przy tym świadomość, że nam tak po prostu – niczego nie brakuje. Bo z całym unikalnym zestawem cech, z sumieniem, z chęcią czynienia dobra, ze zdolnością kochania, jesteśmy naprawdę fajnymi ludźmi.

Nie uzależniajmy samooceny od naszych osiągnięć, bo samoakceptacja potrzebna jest zawsze. Nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy gdy osiągnięć brakuje, a w życiu ponuro. Pamiętaj, że jesteś wystarczająco dobry taki, jaki jesteś teraz. W tej chwili.

O czym jest ten blog?

Znaczna część ludzkiego nieszczęścia wynika z niskiego poczucia własnej wartości. Sposób, w jaki człowiek postrzega sam siebie, wpływa na jego podejście do innych ludzi. Zachęca do zawarcia przyjaźni lub zniechęca. Wpływa na działania, jakie podejmuje. Na książki, po które sięga, lub nie sięga. Na pracę, o którą się stara. Na nastrój, jaki na co dzień mu towarzyszy. Jeśli nie lubisz samego siebie – osoby, z którą spędzasz najwięcej czasu, to jakim cudem masz być szczęśliwy?

Na blogu przeczytasz o: samoakceptacji, samoocenie, komunikacji z ludźmi, wyrażaniu emocji, konstruktywnym myśleniu, o dobrych związkach i o tym, co robić, żeby życie było fajne.

Przy tworzeniu niektórych tekstów opieram się na własnej intuicji, a innym razem sięgam po fachową literaturę i podaję wiedzę sprawdzoną przez profesjonalnych badaczy. W tym drugim przypadku – znajdziesz w tekście informację z jakiej literatury korzystałam.

Sprawisz mi ogromną radość, jeśli zostaniesz ze mną na dłużej. By podzielić się swoimi przemyśleniami, miej śmiałość napisać tu: 

kontakt@klaudiapajor.pl

Miłego dnia! „A na wypadek gdybyśmy się już potem nie widzieli – także dobry wieczór i dobranoc!”

Klaudia