pomysł na siebie
Emocje

Czy żyjesz życiem, jakim chciałbyś żyć?

„We’re all gonna die. We don’t  get much say over how or when. But we do get to decide how we’re gonna live. So do it. Decide.  Is this the life you wanna live? Is this the person you wanna love? Is this the best you can be? Can you be stronger? Kinder? More compassionate? Decide. Breathe in. Breath out. And decide.”
Meredith Grey „Chirurdzy”

Musisz uwierzyć w siebie i zacząć działać, jeśli chcesz żyć tak, jak sobie wymarzyłeś. Nie wystarczy marzyć. Nawet jeśli zdarzy się kryzys tej wiary w siebie, jeśli zwątpisz, to za każdym razem wracaj w tamto miejsce, w miejsce, w którym stwierdziłeś, że uda ci się, że będziesz próbował aż do skutku. Musisz być pewny siebie i tego, czego chcesz od życia. Życie ma wszystko, czego pragniesz – wystarczy wyciągnąć po to ręce. I trzymać je przez chwilę w górze. Może chwilę, może kilka lat, ale uparcie je trzymać.

Przecież tylu jest ludzi na świecie, każdy z nich ma marzenia, z których niewiele się spełnia. Dlaczego to właśnie tobie ma się udać? Bo w siebie wierzysz, nie myślisz, że skończysz jak wszyscy, bo rozumiesz, że twój los leży w twoich rękach. Wystarczy, że ty jeden będziesz w siebie wierzył, nikt inny nie musi. Wystarczy, że będziesz dążył do tego, co sobie wymarzyłeś, że dowiesz się, czego oczekujesz od świata, będziesz miał pomysł na siebie i zaczniesz go realizować.

Piszę „wystarczy”, ale to wcale nie jest tak, że wyrzucisz z siebie słowa „będę bogaty” i nagle spadną na ciebie sztabki złota. Nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby się starać ze wszystkich sił, żeby pracować nad sobą, nad swoim celem, żeby poświęcić całe lata, jeśli będzie trzeba. I nie, nie masz pewności, że uda ci się mieć swoją wymarzoną przyszłość. Ale przynajmniej pod koniec swojego życia, będziesz mógł z czystym sumieniem powiedzieć, że się starałeś. Że zrobiłeś wszystko, co mogłeś.

Nie uważasz, że to brzmi lepiej niż „nic nie osiągnąłem, dlaczego udało się innym, a nie mnie?”
Odpowiedź na to pytanie będzie prosta: bo nawet nie próbowałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *